Apie

Esu Rasa Kazlauskienė, vilnietė. Kažkada šio miesto Universitete  studijavau ekonomiką, o vėliau dirbau pasitenkinimo neteikiantį darbą valstybės tarnyboje ir sukausi rutinoje - buitis, vaikų auginimas... O menas? Menas visuomet buvo šalia - lankydavausi parodose, muziejuose, varčiau meno albumus, skaičiau menininkų biografijas. Mane visuomet svaigino dažų kvapas, savyje nešiojausi slaptą norą plačiais mostais pamojuoti teptukais, „pasitaškyti“ spalvomis, pabandyti surasti ir išlaisvinti kūrybinį pradą.

Ačiū likimui, jis visas aplinkybes sudėliojo taip, kad perkopusi 55-erius metus ryžausi pati sau ir kitiems pasakyti - noriu būti laisva ir džiaugtis kiekviena diena! Taip atsisakiau nuobodaus darbo, o tada vieną vakarą (ne)atsitiktinumas paėmė už rankos ir nuvedė tiesiai į dailės studiją. Ten, per keletą metų nugalėjusi baltos drobės baimę, pradėjau suprasti tapybos plastinę kalbą, įgijau drąsos, pasitikėjimo ir dabar savarankiškai auginu save kaip kūrėją. Tapybai esu dėkinga už panirimą į save ir spalvas, už išskridimą į kitą orbitą, kai stovint prie molberto niekas kitas neegzistuoja, už satisfakciją, už laisvėjimą, už kūrybos džiaugsmą, už atgalinį ryšį. 

Dailės studijoje išbandžiusi ne vieną žanrą, supratau, kad man artimiausias abstraktus menas, žavintis savo laisve tapyti be rėmų ir standartų, galimybe išbandyti įvairias technikas, netradicinius įrankius. Tapau intuityviai, spontaniškai, pasiduodama pasąmonei, vedančiai mano ranką per drobę.

Esu surengusi kelias personalines parodas Druskininkų amatų centre Menų kalvė bei Vilniaus viešosiose erdvėse, dalyvavusi keturiose dailės studijos Piešiu-medituoju grupinėse parodose. Mano kūriniai apsigyveno privačiuose interjeruose ir biuruose.

Domina mano darbai?

SUSISIEKITE